Psychoterapia i rozwój osobisty

Menu:
Psychoterapia | Mediacja | Warsztaty Rozwoju Osobistego

 

PSYCHOTERAPIA

Od początków swojej działalności Meditor oferuje profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną.

W naszej pracy wykorzystujemy model terapii Ericksonowskiej, terapii Gestalt oraz podejście systemowe. Pracujemy pod superwizją.

Oferujemy psychoterapię:

• indywidualną skierowaną do osób dorosłych, młodzieży i dzieci
• systemową rodzin 
• małżeństw i par
• grupową

oraz konsultacje i psychoedukacje dla rodziców.

Naszym klientom oferujemy pomoc w następujących obszarach:

• dolegliwości psychosomatyczne, psychologiczne zagadnienia związane z przewlekłymi lub powracającymi chorobami,
• zaburzenia nerwicowe, 
• stany obniżonego nastroju, depresje,
• kłopoty w związku i w relacji, problemy małżeńskie,
• nieśmiałość i trudności w komunikacji,
• przeżywanie bardzo silnych lub trudnych emocji, złość, agresja, 
• żal po stracie bliskiej osoby, żałoba,
• poszukiwanie sensu życia, poczucie zagubienia i osamotnienia,
• stres, problemy z odpoczynkiem i bezsenność,
• stres pourazowy, przeżycia traumatyczne, wypadki,
• problemy w życiu zawodowym, wypalenie zawodowe,
• niskie poczucie wartości, 
• sytuacje kryzysowe, utrata pracy, rozwód,
• problemy w relacjach rodzice-dzieci, problemy wychowawcze, dorastanie dzieci, syndrom „pustego gniazda”,

pomagamy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji osobistej, zawodowej lub rodzinnej.

Sesja psychoterapeutyczna trwa 50 minut bądź 90 minut w przypadku par i rodzin.
Jedno lub dwa pierwsze spotkania mają charakter konsultacji, określenia tematu, i obustronnej decyzji nad dalszą pracą. Może zdarzyć się, że podczas konsultacji okaże się, że klient potrzebuje innego rodzaju pomocy, niż ta, którą możemy zaproponować. Wskażemy gdzie można ją uzyskać.
Współpracujemy z doświadczonymi prawnikami oraz lekarzami psychiatrii. Kiedy dla dobra klienta wskazane jest inne podejście terapeutyczne proponujemy zaprzyjaźniony Gabinet Psychoterapii Dynamicznej dr Jarosława Polaka - www.jaroslawpolak.pl
 


MEDIACJE

Mamy wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów oraz w prowadzeniu mediacji, karnych, pracowniczych a zwłaszcza mediacji rodzinnych. Prowadzimy mediacje okołorozwodowe. Pomagamy także rozstającym się rodzicom sporządzić Rodzicielski Plan Wychowawczy – ustalić tygodniowy, miesięczny lub roczny rozkład opieki nad dzieckiem; omówić kwestie wakacji czy świąt lub inne trudne tematy. Zapraszamy do korzystania z pomocy naszych mediatorów. Współpracujący z Meditorem mediatorzy wpisani są na listę mediatorów stałych prowadzoną przez Sąd Okręgowy w Katowicach.  

Sesja mediacyjna kosztuje 200 zł. Dodatkowo płatne jest sporządzenie zapisu porozumienia (ugody), gotowego do ewentualnego przedstawienia w sądzie – 200 zł.


Jak umówić się na wizytę:

Na terapię i mediacje można umówić się po uprzedniej rejestracji mailowej bądź telefonicznej.

Kontakt: 

kom. 504 269 643 lub kom. 501 409 954

e-mail: biuro@meditor.pl

Dojazd autobusami: 

z Katowic - 0, 30, 50, 110, 296 
z Chorzowa - 663, 664 

wysiadamy na przystanku Bytków Osiedle Chemik (za Telewizją Katowice)Wyświetl większą mapę

 
 

WARSZTATY  ROZWOJU OSOBISTEGO

Rozwój osobisty to droga do tego, aby osiągnąć w swoim życiu stan równowagi i co najważniejsze, polubić siebie. Ludzie, którzy wierzą w siebie i dobrze o sobie myślą doskonale radzą sobie z otaczającą rzeczywistością, osiągają sukcesy zawodowe, czerpią radość z życia osobistego. Wyznaczają sobie ambitne cele i sukcesywnie do nich dążą. Lepiej radzą sobie w pokonywaniu wielu przeszkód. Ktoś kto wierzy w siebie zawsze znajduje rozwiązania problemów a także potrafi motywować siebie do ciężkiej pracy. Osiągane później sukcesy są kolejnym powodem do satysfakcji. 
Rozwój osobisty to coś, nad czym warto pracować. Pokonywanie trudności, nabywanie nowych doświadczeń, pozwalają nam czerpać większą radość z życia. A tylko takie życie ma sens. 

Pragniemy towarzyszyć Wam w tej drodze.


AKADEMIA ŚWIADOMEGO RODZICA

Dla kogo:

Oferta Akademii skierowana jest do rodziców, którzy napotkali już pierwsze problemy w wychowywaniu swoich dzieci i mają poczucie, że dotychczas stosowne metody wychowawcze są mało skuteczne. Również do tych, którzy jeszcze nie doświadczyli trudności, ale pragną być na ich pojawienie się przygotowani. Tematy spotkań będą także inspiracją dla rodziców, którzy ciągle poszukują optymalnego modelu porozumiewania się ze swoimi dziećmi i pragną zbudować z nimi silniejsze, głębsze relacje.
Podobnie jak Milton Erickson – amerykański lekarz, terapeuta i ojciec kilkorga dzieci - wierzymy, że każdy z nas może być dobrym rodzicem, każdy z nas posiada potencjał, aby mądrze wychowywać swoje dzieci. Potrzebuje jedynie wsparcia i inspiracji.
Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że stając się świadomym rodzicem będziemy skuteczniej i efektywniej wspierać nasze dzieci w ich rozwoju. Staniemy się bardziej wyczuleni na ich potrzeby, kreatywni w doborze metod wychowania. Będziemy czerpać więcej satysfakcji i radości ze swojego rodzicielstwa. 
Mamy świadomość, że wielu z nas trudno jest w natłoku codziennych zajęć wygospodarować czas na zgłębianie fachowej literatury. Akademia jest propozycją dla zapracowanych rodziców, którym zależy na zdobyciu wiedzy i umiejętności pozwalających wychować szczęśliwe dziecko. Najbardziej obciążony pracą zawodową rodzic jest w stanie raz w miesiącu zmobilizować się do udziału w spotkaniu i w gronie życzliwych osób przedyskutować bieżące problemy i zdobyć nowe, niezbędne rodzicielskie umiejętności.

Cele Akademii Świadomego Rodzica:

1. Pogłębienie wiedzy dotyczącej umiejętności wychowawczych, zasad prawidłowej komunikacji, rozwijanie umiejętności rodzicielskich w oparciu o potencjał tkwiący w rodzicach lub kandydatach na rodziców chcących przygotować się lepiej do pełnienia tej roli.
2. Rozpoznanie zasobów dziecka pozwalających lepiej mu się rozwijać, być kreatywnym i wrażliwym, zmotywowanym do pracy nad sobą. Zdobycie wiedzy pozwalającej zbudować rodzicowi fundament pod wieloaspektowy rozwój młodego, niezależnego człowieka. 
3. Poznanie podstawowych rodzicielskich lęków i ich „oswajanie”. 
4. Ćwiczenie umiejętności rozwiązywania konfliktów w oparciu o rzeczywiste przypadki praktyki wychowawczej oraz doświadczenia uczestników. Uświadamianie mechanizmów, które działają w relacjach.
5. Stworzenie grupy kreatywnych, otwartych, świadomych rodziców gotowych wspierać się przy analizowaniu podobnych problemów i korzystać ze wzajemnych, konstruktywnych doświadczeń rodzicielskich.

Akademia ma charakter warsztatowy, z naciskiem na ćwiczenie praktycznych umiejętności rodzicielskich. Symulacje oparte są na autentycznych przypadkach praktyki wychowawczej oraz doświadczeń uczestników, jeśli dadzą na taką analizę przyzwolenie. Zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych wymaga współpracy uczestników i trenera. 

To, co wyróżnia Akademię Świadomego Rodzica od innych tego typu ofert na rynku:

• mała, kameralna grupa (maksymalnie 10 osób) pozwalająca uczyć się i rozwijać w bezpiecznej, komfortowej atmosferze,
• połączenie idei warsztatu z grupą wsparcia,
• podział każdego spotkania na dwie części: warsztatową, w trakcie, której będziemy rozwijać kompetencje rodzicielskie oraz problemową, w trakcie, której skoncentrujemy się na rozwiązywaniu bieżących trudności uczestniczących w Akademii rodziców. 

Zajęcia Akademii prowadzi Janina Sochacka pedagog z długoletnim stażem pracy z dziećmi i młodzieżą we wszystkich grupach wiekowych oraz ich rodzicami, rekomendowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, mediator.

Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia Akademii Świadomego Rodzica.

Program AKADEMI ŚWIADOMEGO RODZCIA:

SPOTKANIE 1: Co to znaczy wychowywać dziecko?
Określenie celów, zebranie oczekiwań uczestników, elementy integracji. 
Co to znaczy wychowywać dziecko? Kogo chcemy wychować, co jest ważne w tym procesie. Etapy rozwoju dziecka. Co mogę zmienić w sobie na każdym etapie rozwoju dziecka. Mój styl rodzicielski. Metody wychowawcze, a różnice indywidualne.

SPOTKANIE 2: W poszukiwaniu wartości. 
Moje zasoby, jako rodzica. Jak wykorzystać swoje cechy i umiejętności w pracy z dzieckiem. Odkrywanie dziecka na nowo. Uświadamianie indywidualnych priorytetów wychowawczych i życiowych. Jak wypracować zasady.  

SPOTKANIE 3: Emocje rządzą nami, a my światem. 
Rozwijanie inteligencji emocjonalnej. Do czego potrzebujemy rozeznania w nazywaniu i wyrażaniu uczuć. Wyrażanie emocji pomaga czy utrudnia? Mowa ciała. Komunikaty: ”ja” i „ty” 

SPOTKANIE 4: Jak się złościć bez poczucia winy i bać konstruktywnie? 
Emocji ciąg dalszy. Czy istnieją złe emocje? O tłumieniu uczuć i wpisywaniu w role. Jak radzić sobie z lękami i zagrożeniami cywilizacyjnymi. Co nieco o fobiach dziecięcych. 

SPOTKANIE 5: Komunikacja, czyli jak dogadać się z własnym dzieckiem? 
Zachowanie sposobem informowania o problemach i trudnościach. Podstawowe techniki i bariery komunikacyjne.

SPOTKANIE 6: Granice. Dla kogo i po co?                                      
Granice-jak je rozumieć. W jakim celu je stawiamy. Pomagają czy utrudniają? Jak budować granice, które nie ograniczają dziecka? Jak być konsekwentnym? 

SPOTKANIE 7: Konflikty. Pozamiatać pod dywan czy drzeć koty? 
Konflikt - co to jest? Co sygnalizuje i jak go rozpoznać. Mediacja. Podstawowe techniki mediacyjne. Rodzinny mediator czy negocjator.                  

SPOTKANIE 8: Kary i nagrody, czyli jak motywować nasze dzieci i nie kręcić bicza na siebie. 
Czy można karać dziecko i w jaki sposób? Jak spowodować, by kara budziła refleksje, a nie lęk. Nagroda- czy rozpieszczenie? Karać czy nagradzać, co jest skuteczniejsze?

SPOTKANIE 9: Jak wychować geniusza? 
Jak uczyć uczenia się. Trochę o półkulach mózgowych i jak je wykorzystywać przy zapamiętywaniu. Jak pomóc dziecku lepiej korzystać z mózgu. Jak rozwijać inteligencję swojego dziecka.

SPOTKANIE 10: Jak zadbać o siebie? 
Co możemy zrobić dla siebie? Co daje nam ukojenie i poczucie zadowolenia. Rola pochwały i zachęty w relacjach. Podsumowanie. Zakończenie zajęć. Certyfikaty Akademii świadomego rodzica.  

Koszt uczestnictwa 1200 zł od osoby, 120 zł za spotkanie. Płatne na konto bankowe w czterech ratach. 
Cena obejmuje materiały szkoleniowe oraz przerwy kawowe. 
Wpłat należy dokonywać na konto: mBank 73 1140 2004 0000 3802 3166 2690 z dopiskiem Akademia Świadomego Rodzica oraz swoim imieniem i nazwiskiem. 

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki w godzinach od 17.00 do 20.00 
Zapisy i informacje: telefoniczne 504 269 643, 501 409 954, lub mailowo biuro@meditor.pl 
O rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń / wpłat
W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania/przełożenia zajęć na inny termin. W tym przypadku zwracamy pełną kwotę, jaka została wpłacona.PODRÓŻ DO KRAINY MARZEŃ - warsztat coachingowy

Wyobraźnia jest wszystkim. Stanowi zapowiedź nadchodzących atrakcji życia. 
Albert Einstein

Marzenie przynosi nowe możliwości, rozszerza horyzonty, daje wielką nadzieję.
Howard Thurman

Czy wiesz, że gdy marzymy, nasze mózgi są bardziej aktywne? A co ważniejsze, ten stan dobrze wpływa na skuteczność naszych działań. Dlatego warto marzyć!

Wyniki badań opublikowanych przez Proceedings of the National Academy of Sciences pokazują, że aktywność wielu obszarach mózgu zwiększa się, gdy nasze umysły śnią na jawie, czyli właśnie wtedy, kiedy marzymy.
Zdaniem prof. psychologii Kaliny Christoff dotychczas taki stan umysłu kojarzy się nam raczej negatywnie, z lenistwem bądź nieuwagą. Badania jednak pokazują, że nasze mózgi są podczas marzeń bardziej aktywne niż wtedy, gdy koncentrujemy się na naszych zwykłych, rutynowych działaniach. Gdy marzymy mózg wykonuje pracę jakby nad sortowaniem tego, co jest dla niego ważne. Wówczas aktywuje się aż kilka obszarów mózgu równolegle, również tych odpowiedzialnych za podejmowanie działań. Właśnie, dlatego w stanie takiego rozluźnienia przychodzą nam do głowy proste rozwiązania na pozór skomplikowanych problemów.

Często marzenia pozostają jedynie marzeniami, bo nie wierzymy w możliwość ich spełnienia, bo sami sobie przeszkadzamy w ich urzeczywistnianiu, bo nie wiemy, od czego zacząć, bo coś nas powstrzymuje. Mapa Marzeń sprawia, że z wielu różnych możliwości wybieramy te, które poruszają nas najbardziej i dlatego uruchamiają wielką energię. Koncentrujemy się na marzeniach, wizualizujemy dobrą przyszłość, a to uruchamia w nas zmiany, które prowadzą do lepszego życia. To nie tylko dobra zabawa, to także kreatywne planowanie. 
Mapa Marzeń jest znanym i powszechnie stosowanym  w psychologii narzędziem, które wspiera nas w realizacji naszych celów. To bardzo skuteczna metoda, która pomaga nam znaleźć drogę do nas samych, oswoić nasze lęki i nabrać pewności siebie, bo to, czego pragniemy zwykle jest w naszym zasięgu, tylko nie wiemy, jak po to skutecznie sięgnąć.


W trakcie warsztatu:
• nauczysz się prawidłowo formułować swoje życiowe i zawodowe cele.
• wsłuchasz się w głos swojego wewnętrznego krytyka, by znaleźć przyczyny dotychczasowych porażek. Nauczysz się tak prowadzić z nim wewnętrzny dialog, aby nie „sabotował” twoich marzeń i celów w przyszłości.
• weźmiesz udział w rozwijającym doświadczeniu, które przybliży Cię do siebie samego.
• stworzysz własną Mapę Marzeń.

Prowadzące: Aleksandra Skwara – coach, trener oraz Janina Sochacka – trener

Czas trwania: 7 godzin

Koszt uczestnictwa: 190 zł od osoby
Cena obejmuje materiały szkoleniowe oraz przerwy kawowe.

Zapisy i informacje: telefoniczne 504 269 643, 501 409 954, lub mailem biuro@meditor.pl 

O rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń / wpłat

W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania/przełożenia zajęć na inny termin. W tym przypadku zwracamy pełną kwotę, jaka została wpłacona.